Przedszkole Publiczne nr 45 w Szczecinie

Filia Wielgowo

Nasze grupy

Pajacyki

Pajacyki to najmłodsza grupa w filii naszego przedszkola. Większość dzieci to trzylatki, które w tym roku rozpoczęły edukację przedszkolną. Pajacyki są bardzo dzielne już prawie wszystkie dzieci przychodzą do przedszkola w dobrych humorach. Bardzo lubią zabawy integracyjne organizowane przez nauczycielki. Najwięcej radości sprawia zabawa chustą animacyjną. Pajacyki są bardzo samodzielne, większość czynności   samoobsługowych próbują wykonywać same. Chętnie uczestniczą w zajęciach plastycznych, bardzo lubią malować farbami. W grupie nawiązały się pierwsze sympatie między dziećmi, większość dzieci zna imiona kolegów i koleżanek. Każdy spędzony dotychczas dzień w naszej grupie wypełniony był radosną zabawą, zajęciami dydaktycznymi, zajęciami ruchowymi na podwórku.

Motylki

My „Motylki” jesteśmy już starszakami. Do naszej grupy uczęszczają 4,5 i 6 latki. Dzień w przedszkolu upływa nam bardzo miło. Lubimy śpiewać, tańczyć i wspólnie bawić się w sali przedszkolnej oraz na naszym placu zabaw. Chętnie wykonujemy prace plastyczne rożnymi technikami – malujemy farbami, rysujemy,wyklejamy, lepimy z plasteliny. Nasz dzień w przedszkolu także zajmują wesołe zabawy w kącikach tematycznych oraz różnorodne zajęcia i zabawy rozwijające naszą samodzielność i zapoznające nas z najbliższym środowiskiem. Podczas zajęć dydaktycznych oraz zabaw w kącikach zainteresowań zdobywamy doświadczenia, wiadomości, umiejętności i sprawności. Po całym dniu intensywnej pracy odpoczywamy słuchając bajek i opowiadań, które czyta nam nasza Pani.