Przedszkole Publiczne nr 45 w Szczecinie

Nasze grupy

Krasnoludki

To najmłodsza grupa wiekowa w Naszym Przedszkolu.

Każdego roku nowe dzieci przekraczają próg „krasnoludkowej” sali. Jest to ogromne wyzwanie dla każdego maluszka, rodzica i nas- nauczycielek oraz personelu. Małe dzieci maja swoje małe potrzeby, które staramy się wspólnie rozwiązywać. Krasnoludki uczą się bawić z innymi dziećmi i współpracować, zawierają pierwsze przyjaźnie. Dzięki temu z radością witają Przedszkole w oczekiwaniu na nowe zabawy i wyzwania.

Biedronki

Do naszej grupy uczęszczają dzieci 3 i 4 - letnie. W przedszkolu miło spędzamy czas. Uczymy się samodzielności podczas ubierania, spożywania posiłków i korzystania z łazienki. Umiemy już śpiewać piosenki i recytować wierszyki. Na zajęciach słuchamy bajek i opowiadań, malujemy farbami i kredkami. Bardzo lubimy zajęcia ruchowe i taneczne. Potrafimy się zgodnie bawić, budujemy z klocków, układamy puzzle, oglądamy książeczki. Bawimy się autami i lalkami. W naszej grupie jest bardzo miło.

Motylki

Nazywamy się Motylki i 4- latka mamy, i w naszym przedszkolu miło czas spędzamy.

Tutaj nam się nie nudzi- o nie!

O to już nasze Panie dbają i super zabawy nam wymyślają. Dobrze znamy już nasze przedszkole i bardzo chętnie do niego chodzimy.

Cieszy nas zdobywanie nowych sprawności i wiedzy, dużo już umiemy! Mamy mnóstwo pomysłów, którymi nieraz zaskakujemy nasze panie.

Cały czas rozwijamy swoje zdolności i umiejętności i z chęcią je prezentujemy.

Misie

To my – „Misie”- wesoła gromadka 5-latków. Każdego dnia odkrywamy nasze  przedszkole na nowo,  do którego przychodzimy z wielką radością. Miło spędzamy czas w naszej kolorowej sali, bawiąc się w kącikach zainteresowań, układając puzzle czy konstruując budowle z klocków. Podczas zajęć uczymy się wierszy, piosenek, chętnie malujemy, rysujemy i lepimy. Uwielbiamy poznawać nowe rzeczy, z wielką radością poznajemy otaczające nas środowisko, a nasze panie zasypujemy „gradem” pytań. Jesteśmy bardzo wnikliwe i dokładne. Dużo radości sprawiają nam spacery i zabawy na placu przedszkolnym, gdzie rozładowujemy pokłady naszej energii. Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego świata, chętnie odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej lub bajek. Bardzo się cieszymy, że my „Misie” tworzymy taka wesołą, zgraną grupę.

Ekoludki

Do grupy "Ekoludków"uczęszczają dzieci, które w czerwcu opuszczą przedszkolne mury. To bardzo wesoła, rezolutna grupa przedszkolaków. Dzieci lubią zabawy przy muzyce, chętnie śpiewają, tańczą oraz grają na instrumentach. "Ekoludki" są świetnymi matematykami a także posiadają umiejętności krasomówcze, które prezentują w czasie różnego rodzaju konkursów oraz wystąpień publicznych. Ostatni rok pobytu w przedszkolu to nie tylko rok zabaw, zdobywania umiejętności, nawiązywania przyjaźni ale także rok ciężkiej pracy. To właśnie na "Ekoludkach" spoczywa najwięcej obowiązków wewnątrz i poza przedszkolnych. Dzieci biorą udział w licznych konkursach, dzięki temu reprezentują swoje Przedszkole i nabywają cennego doświadczenia oraz wiary w swoje możliwości.